logo1.jpg, 6 kB

Vítejte na oficiálních stránkách

T.J. Sokol Chraštice

logoch.jpg, 2 kB
O nás - Kdo jsme?

Sokol všeobecně

Česká obec sokolská (ČOS) je v České republice čtvrtým nejpočetnějším občanským sdružením jehož, 180 000 členů se dobrovolně věnuje sportům, pohybovým aktivitám v oddílech sokolské všestrannosti a kulturní činnosti, především ve folklórních a loutkářských souborech.
ČOS se řadí k nejstarším spolkům tohoto typu na světě. Myšlenkově vznikla z emancipačních snah českého národa v 19. století. Program všestranného psycho-fyzického rozvoje člověka jí vtiskl Dr. Miroslav Tyrš, profesor Univerzity Karlovy, a podnikatel Jindřich Fügner. více

Naše jednota

Naše jednota patří podle uspořádání ČOS do župy Jungmannovy. Členská základna není široká, vždyť má nyní přes třicet členů. I přesto se snažíme působit v mnoha směrech. Zatím nejpočetnější, a dalo by se říci nejaktivnější, je družstvo volejbalu. Bude to tím, že bylo vlastně obnovitelem Sokolské činnosti. Nemohu však opomenout i na obnovení posilovny, jenž je otevřena i veřejnosti. V neposlední řadě připomenu cvičení aerobiku, jenž je zatí nejmladší činností v naší organizaci a doufejme, že ne poslední. Bližší informace o jednotlivých sportech naleznete v sekci Činnost.
by Y@rin   190-732-442     & P@ul   209-127-118